top of page
Ara

Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi Örneği

ESKİYÖRÜK&DİNÇER Hukuk ve Danışmanlık


Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi Örneği


Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi Örneği..................... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi

MÜŞTEKİ : .......................... (TC: .......................)

  (ADRES)

VEKİLİ : .........................

(ADRES)


ŞÜPHELİ : (BİLİNMİYOR)


SUÇ TARİHİ : ................


SUÇ : Taksirle Yaralama (TCK m.89)


AÇIKLAMALAR


1-Müşteki.............., .................. tarihi ...... sularında ..................plakalı motosikleti ile D400 Karayolu yönünden ......... takiben seyrederek ........Mah. ......Sk. Kavşağın geldiğinde motosikletin sağ ön yan kısımlarına .......Caddesi istikametinden ......Sk. Takiben gelerek.......Caddesi kavşağında kendisine hitap eden YOL VER levhasını dikkate almadan kavşağa kontrolsüz giriş yapan ve kaza sonrası OLAY MAHALLİNDEN KAÇAN ...... plakalı ........ model otomobilin sol ön yan kısımları ile çarpışmıştır.


2- Şüpheli dikkatsiz, özensiz ve hızlı bir şekilde kavşağa girmiş ve müşteki .............'a çarpmıştır. Çarpmanın etkisi ile yola savrulmuş, sol bileği kırılmış, sol diz kapağı, ayak bilekleri ve ayak parmaklarında kazadan dolayı ciddi yaralanma mevcuttur......... Hastanesi Genel Adli Muayene EK'lerde tarafımızca sunulmaktadır. Müşteki BTM ile giderilemez şekilde yaralanmış olup, sol el bileğinden ameliyat edilmiştir. Soruşturma sürecinde hastane raporları dosyaya sunulacaktır.


3- Dosyada yer alan ‘Yaralanmalı Trafik Kazası Tespit Tutanağı’ ile müştekinin söz konusu kazada kural ihlalinin olmadığı, kaza yeri incelemesi sonucu tespit edilmiş olup, ....... plakalı aracın 2918 S. Karayolları Trafik Kanunu 47/C(trafik işaret ve levhalarına uymak) maddesini ihlal ettiği belirlenmiştir. Dikkatsiz ve tedbirsiz bir şekilde ve kullanmış olduğu aracın hızını azaltmadan kavşağa giren şüphelinin meydana gelen kazanın oluşumuna sebebiyet verdiği; müştekinin kusurunun bulunmadığı tarafımızca sunulacak olan kamera kayıtlarında ortadadır.


Yukarıda izah olunan sebeplerle kaza tespit tutanağının aleyhe olan kısımlarını kabul etmemekteyiz.


SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenler gereği ve soruşturma sırasında resen göz önünde bulundurulacak hususlar ışığında; şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın başlatılarak, haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesini talep ederiz.(Tarih)

MÜŞTEKİ VEKİLİ

.................................................

Ekler : Vekaletname

Kaza Tespit Tutanağı

.............Hastanesi Genel Adli Muayene Raporu

Müşteki İfade Tutanakları ve Polis Tutanağı

Olay Yeri Basit Krokisi

_______________________________________________________________________________________

Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi Örneği - Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçebilirsiniz.Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi

Yaralanmalı Trafik Kazası Şikayet Dilekçesi Örneği - ESKİYÖRÜK & DİNÇER Hukuk ve Danışmanlık, Adana Ceza Avukatı , Adana Boşanma Avukatı , Adana Sağlık Hukuku Avukatı , Mersin Sağlık Hukuku Avukatı, Adana İş Hukuku Avukatı, Adana Kira Hukuku Avukatı , Mersin Ceza Avukatı , Hatay Ceza Avukatı hizmeti dahil olmak üzere hukukun birçok alanında faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanlarımıza Çalışma Alanlarımız sekmesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Doktor Hatası (Malpraktis) Sebebiyle Tazminat Davası yazımızdan tazminat davası ile ilgili sürece ulaşabilir, Hatalı Estetik Ameliyat Nedeniyle Tazminat Davası yazımızdan hatalı estetik ameliyat nedeniyle tazminata ilişkin detaylı bilgiye, Kanser İlacı SGK Dava Dilekçesi Örneği ile akıllı ilaç SGK dava dilekçesi örneğine , Doktor Hatası (Malpraktis) Dava Dilekçesi Örneği ile doktor hatasından kaynaklı olarak açılacak olan tazminat davası dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz. 

Comments


bottom of page